W przypadku gdy często wyjeżdżamy w delegację, lub na zasłużony odpoczynek chcielibyśmy mieć podgląd na to co się dzieje w naszym domu, lokalu, firmie czy biurze. Największym problemem jest nieodpowiedni dobór kamer do ich pomieszczenia, oświetlenia, itd. Kamery do monitoringu powinny być wyposażone w odpowiedni doświetlacz, jeżeli mają odpowiednio widzieć obraz w nocy. Tak aby nie był niedoświetlony oraz, żeby nie był prześwietlony.
Kamery do monitoringu analogowe z powodzeniem znajdą swoje miejsce w małych instalacjach do kilkunastu kamer. Ich plusem jest to, że nigdy się nie zawieszą. Ale te kamery posiadają kilka minusów. Sami musimy dostosować ostrość oraz zbliżenie z jakim ma widzieć kamera. Ustawienie ostrości takiej kamery to nie lada wyczyn. W takiej sytuacji dobrze mieć specjalny monitor z testerem. Urządzenie to ułatwi nam i przyspieszy czas montażu kamer dwu a nawet trzykrotnie.
Kamery do monitoringu IP, naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się w dużych sieciach. Instalując daną kamerę, przypisujemy jej dany adres IP w sieci. Takim sposobem możemy zrobić bardzo duży szkielet takich kamer. Plusem takiej kamery jest możliwość podłączenia jej do niektórych serwerów NAS oraz rejestratorów. Już na dzień dobry nie jesteśmy ograniczeni sprzętowo.
Prowadząc rozmowę z klientem, zawsze staramy się zrozumieć jego potrzeby. Nasze instalacje zawsze są przystosowane do działania w trybie analogowym oraz sieciowym. Udzielamy pełnej gwarancji na nasze instalacje.
Bardzo ważnym czynnikiem jest dobór rejestratora do kamer. Musimy wiedzieć jaki posiadamy typ kamer. Kolejną ważną kwestią jest dobór dysku twardego do ilości kamer. Dysk musi zostać tak dobrany, aby nagrywany czas w zupełności mieścił się na naszym dysku. Do monitoringu, producenci dysków twardych wydali specjalne serie. W przypadku firmy WD jest seria Purple, a w przypadku Seagate jest to firma Surveillance. Te dyski powodują, że nagrania są płynne i nie ma w nich efektu zacięcia czy klatkowania.